Lépésről lépésre: tudatos életmód (I. rész)
Írta HeF a tesztelŐ
kedd, november 03, 2015
Nincs hozzászólás
Sokféle (bőr)probléma kapcsán kérdezitek tőlünk, hogyan érdemes kezdeni, mit tegyek, mi legyen az, amit holnap már másképp csinálok?
A válasz egyszerű és egyben bonyolult is, mindenkinek más a motivációja, más a szükségesség, eltérő a környezetünk és másképp is gondolkozunk. Információk áradata ér mindannyiunkat nap, mint nap, sokszor akár egymásnak teljesen ellentmondóan, a bőség zavara, melyben nehéz eligazodni.
A mi válaszunk általában az, hogy fokozatosan kell haladni, nyitottan az ismeretekre, de erősen szűrve azokat a saját igényeink, tudásunk és legfőképpen a testünk visszajelzései alapján.
Ezért úgy döntöttünk, hogy a saját (immár több, mint 10 éve tartó) utunkat, az alakulásunk során tapasztaltakat gyűjtjük csokorba és adjuk át, mindenki csemegézve belőle annyit, amennyi szeretne.
Illeszthető legyen a környezetünkbe
Alapvetően meghatározó és befolyásoló szempont, hogy milyen környezetben létezünk, nap, mint nap, mennyire van lehetőség tágítani a határainkat, amelyben mozogni tudunk.
Külső tényezők:
- makro (pl. hol élünk, mely országban, városban, vagy kisebb településen, van-e lehetőség saját termesztésre, milyen elérhető alapanyagok jellemzők)
- mikro (pl. családi hagyományok, tradíciók, munkahelyi lehetőségek, akár saját étel melegítésére)
Belső tényezők:
- motiváció (pl. alkat, súly, allergia megléte, egészségi állapot, bőrprobléma kezelése)
- gondolkodásmód (pl. tudatosság, életmód, irányzat követése)
Természetesen semelyik fenti ok nem szolgálhat kibúvóul, azonban egyértelműen meghatározó szempontok, melyek hatnak arra, hogyan, milyen úton tudunk haladni a változás során.
Alapanyagok
A technikai részt érdemes az alapanyagok ismeretével, cseréjével kezdeni. Nagyon fontos, hogy pontosan tudjuk azt, hogy a saját étrendünkbe melyik alapanyagot és miért illesztjük be?
Só és cukor esetében érdemes a kémiailag finomított helyett természetes, nem finomított változatokat használni (részletesen ennek okairól itt: cukor, só)
Lisztek esetében válasszuk a teljes kiőrlésű változatokat, melyek a gabona minden értékes elemét tartalmazzák (Miért süssünk saját kenyeret?)
Étkezzünk változatosan, színesen (zöldség, gyümölcs), fogyasszunk sokféle teljes értékű hüvelyest, magvat.
Kerüljük a feldolgozott, tartósított, ízesített, szintetikus élelmiszereket, készítsük el magunknak, amit tudunk, vagy válasszunk feldolgozatlan alapanyagokat.
Gondolkodásunktól függően csökkentsük, vagy hagyjuk el az állati eredetű alapanyagokat, termékeket (sok bőrprobléma esetén ez a lépés javulást eredményez)
Lehetőségünk szerint válasszuk a tömegtermék helyett az egyedit.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése